lililotafutwa la mwisho
Infinitiv isepụta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m esepụta M na-esepụta   Ị na-esepụta Ọ na-esepụta
Perfekt A - A -   Ị esepụtago Ọ esepụtago
Präteritum A -   M esepụtago Ị esepụtara Ọ esepụtara
Futur A ga m esepụta M ga esepụta   Ị ga esepụta Ọ ga esepụta
Konditional M kaara isepụta     Ị kaara isepụta Ọ kaara isepụta
Imperativ       Sepụtae  
Hortativ Kaa m sepụtae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-esepụta Ụnụ na-esepụta Ha na-esepụta
Perfekt Anyị a-esepụtago Ụnụ a-esepụtago Ha a-esepụtago
Präteritum Anyị esepụtara Ụnụ esepụtara Ha esepụtara
Futur Anyị ga esepụta Ụnụ ga esepụta Ha ga esepụta
Konditional Anyị kaara isepụta Ụnụ kaara isepụta Ha kaara isepụta
Imperativ   Sepụtaenu  
Hortativ Kaa anyị sepụtae   Ha sepụtae