kwa jumla

  1. wykładać
  2. wykładać
  3. ndk
  4. -

Indicative mode

wakati ujao
  1. wykładam
  2. wykładasz
  3. wykłada
  4. wykłada
  5. wykłada
  6. wykładamy
  7. wykładacie
  8. wykładają

wakati uliopita

umoja
  1. wykładałem
  2. wykładałeś
  3. wykładał
  4. wykładała
  5. wykładało
umbo la nafsi
  1. wykładaliśmy
  2. wykładaliście
  3. wykładali
Feminine form
  1. wykładałyśmy
  2. wykładałyście
  3. wykładały

wakati ujao (umbo mseto)

umoja
  1. będę wykładał
  2. będziesz wykładał
  3. będzie wykładał
  4. będzie wykładała
  5. będzie wykładało
umbo la nafsi
  1. będziemy wykładali
  2. będziecie wykładali
  3. będą wykładali
Feminine form
  1. będziemy wykładały
  2. będziecie wykładały
  3. będą wykładały

Hali ya kuamuru

  1. wykładaj
  2. wykłada
  3. wykładajmy
  4. wykładajcie
  5. wykładają

hali ya kutarajia

umoja
  1. wykładałbym
  2. wykładałbyś
  3. wykładałby
  4. wykładałaby
  5. wykładałoby
umbo la nafsi
  1. wykładalibyśmy
  2. wykładalibyście
  3. wykładaliby
Feminine form
  1. wykładałybyśmy
  2. wykładałybyście
  3. wykładałyby
Impersonal form
  1. wykładano
Participle
  1. wykładający
  2. wykładany
  3. wykładając
  4. -
kitenzi nomino
  1. wykładanie
Feminine past form
  1. wykładałam
  2. wykładałaś
Feminine future form
  1. wykładała
  2. wykładała
Feminine subjunctive form
  1. wykładałabym
  2. wykładałabyś