kwa jumla

  1. ubezpieczyć
  2. dk
  3. -

Indicative mode

wakati ujao
  1. ubezpieczę
  2. ubezpieczysz
  3. ubezpieczy
  4. ubezpieczy
  5. ubezpieczy
  6. ubezpieczymy
  7. ubezpieczycie
  8. ubezpieczą

wakati uliopita

umoja
  1. ubezpieczyłem
  2. ubezpieczyłeś
  3. ubezpieczył
  4. ubezpieczyła
  5. ubezpieczyło
umbo la nafsi
  1. ubezpieczyliśmy
  2. ubezpieczyliście
  3. ubezpieczyli
Feminine form
  1. ubezpieczyłyśmy
  2. ubezpieczyłyście
  3. ubezpieczyły

wakati ujao (umbo mseto)

umoja
  1. będę ubezpieczę
  2. będziesz ubezpieczysz
  3. będzie ubezpieczy
  4. będzie ubezpieczy
  5. będzie ubezpieczy
umbo la nafsi
  1. będziemy ubezpieczymy
  2. będziecie ubezpieczycie
  3. będą ubezpieczą
Feminine form
  1. będziemy ubezpieczymy
  2. będziecie ubezpieczycie
  3. będą ubezpieczą

Hali ya kuamuru

  1. ubezpiecz
  2. ubezpieczy
  3. ubezpieczmy
  4. ubezpieczcie
  5. ubezpieczą

hali ya kutarajia

umoja
  1. ubezpieczyłbym
  2. ubezpieczyłbyś
  3. ubezpieczyłby
  4. ubezpieczyłaby
  5. ubezpieczyłoby
umbo la nafsi
  1. ubezpieczylibyśmy
  2. ubezpieczylibyście
  3. ubezpieczyliby
Feminine form
  1. ubezpieczyłybyśmy
  2. ubezpieczyłybyście
  3. ubezpieczyłyby
Impersonal form
  1. ubezpieczono
Participle
  1. -
  2. ubezpieczony
  3. -
  4. ubezpieczywszy
kitenzi nomino
  1. ubezpieczenie
Feminine past form
  1. ubezpieczyłam
  2. ubezpieczyłaś
Feminine future form
  1. ubezpieczyła
  2. ubezpieczyła
Feminine subjunctive form
  1. ubezpieczyłabym
  2. ubezpieczyłabyś